Září 2008

V ZÁŘÍ SLAVÍ NAROZENINY

6. září 2008 v 12:15 | r.r. |  Aktuality

6. září "LUKI" Lukáš Granec 25 let

7. září "DLONĎÁK" Láďa Granec 27 let

7. září "HAJDUK" Milan Hajducký 32 let
24. září Jarda Vicány 60 let

Vyjádření se k situaci v klubu

6. září 2008 v 12:11 | r.r. |  SEZÓNA 2008-2009
Rád bych vyjádřil k rozhodnutí o odstoupení fotbalového klubu TJ Javor Bražec z okresní soutěže.
Situace v klubu byla nahnutá již ke konci sezony 2007/2008. Před vstupem do nového ročníku 2008/2009 se nám z ekonomických důvodů nepodařilo tým posílit tak jak jsme si představovali. Zmiňuji z ekonomických, tím myslím, že klub má finance na poklidné dohrání soutěže. Ale nestačí to, abychom mohly dostatečně posílit tým. Před začátkem podzimu odešel Vladimír Pancner, Milanu Hajduckému a Zdeňku Reichelovi skončilo hostování, do Chodova se odstěhoval Václav Kozler a s fotbalem praštily Bražečtí Josef Kuciak, Marek Forgo. Přesto jsme se rozhodly, že to zkusíme vydržet alespoň podzimní část (měly jsme zprávy o tom, že by měly končit dva fotbalové týmy z okolí a poté by mohlo být hráčů dost). Jenomže situace již byla neúnosná poté, co nechodily ani hráči, kteří slíbili, že na zápas přijedou. Nechtěli jsme se dostat do situace, kdy se tým nedostaví k utkání a musí platit pokuty. Proto jsme to vyřešily pro nás i pro Bražecké fanoušky ne moc líbivým způsobem.
Trn z paty by Javoru vytrhlo, kdyby klub mohl čerpat finanční dotace. Vše ale závisí na tom jak se TJ Javor Bražec dohodne na způsobu uzavření smlouvy o užívání hřiště. Již letos totiž jsme mohly čerpat dotaci od Sportovní unie Karlovarska. Ale jelikož po několikaletém snažení není vyřešena ona smlouva o užívání, musel jsem dotaci ve výši 10 000,- Kč vrátit. A to je pro nás velká částka.
Z hráčů nebyl nikdo prodán. Na hostování odešli Novák Jiří, Granec Jan, Rypar Jaroslav, Čurha Petr, Rambousek Lukáš a Prokop Jan do Agro Stružná kam se také vrátil Rehák Petr neboť mu u nás v prosinci končilo hostování. Ústně je domluveno hostování Šťovíčka Miroslava v Sokolu Bochov. Dále mají veliký zájem o Jiřího Cibulku STST Údrč.
Prodávat se nebude nikdo, naopak se budeme snažit na dálku tým posílit tak aby mohl začít sezonu 2009/2010 opět od IV. třídy.
Věřím, že tato nucená pauza je na co nejkratší dobu a že se na Bražci začne opět hrát fotbal.
S pozdravem Robert Rypar - předseda TJ Javor Bražec

Pro ty, kteří už zapoměly na Javor Bražec ZDE


Javor Bražec opustil překvapivě okresní fotbalovou mapu. Na jak dlouho? Na neurčito!

4. září 2008 v 16:34 | r.r. |  SEZÓNA 2008-2009

Javor Bražec opustil překvapivě okresní fotbalovou mapu. Na jak dlouho? Na neurčito!

Bražec - Konec. Po postupové euforii, kterou zažili fotbalisté Javoru Bražec před rokem při postupu z pralesní ligy do III. třídy, nastal pořádný fotbalový šok.